راهنمای خدمات فیلمنامه

خدمات دپارتمان طراحی پروژه به این شرح است:

 

۱. «گزارش وضعیت فیلمنامه»

گزارش وضعیت فیلمنامه که به اختصار «گزارش» نامیده می‌شود، گزارش مکتوبی است که آنالیز فیلمنامه را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. گزارش معمولا شامل لاگ‌لاین، درجه‌بندی عناصر (ساختار، پیرنگ، داستان، شخصیت‌پردازی، دیالوگ)، سیر هفت عاطفه اصلی و سیر تحول شخصیت اصلی در قالب نمودار، بررسی قابلیت تجاری فیلمنامه، درجۀ کلی فیلمنامه (مردود، قابل بررسی، قابل توصیه) و نظرات یکی دو صفحه‌ای راجع به نقاط قوت و ضعف فیلمنامه است.

«گزارش وضعیت فیلمنامه» تنها به تهیه‌کنندگانی ارائه می‌شود که به دنبال آنالیز دقیق فیلمنامه‌های پیشنهادی هستند.

 

۲. تصحیح و قالب‌بندی فیلمنامه

بسیاری از فیلمنامه‌های ایرانی دارای اشکالات عدیدۀ نگارشی و املایی قابل ملاحظه هستند. علاوه بر آن، اشکالات رایج در قالب‌بندی فیلمنامه (علی‌الخصوص عدم رعایت فرمت استاندارد فیلمنامه در صنعت سینما) مزید بر علت می‌شود تا خواندن فیلمنامه‌های ایرانی مشکل و آزاردهنده شود. «تصحیح فیلمنامه» تمام اشکالات موجود در فیلمنامه را رفع می‌کند و فرمت آن را مطابق با استانداردهای جهانی صنعت سینما اصلاح می‌کند. این خدمات به فیلمنامه‌هایی که درخواست «گزارش وضعیت فیلمنامه» یا «طراحی پروژه» را می‌دهند رایگان ارائه می‌شود

 

۳. طراحی و گسترش پروژه (development)

در طراحی و گسترش پروژه، ابتدا فیلمنامۀ اولیه به صورت صحنه به صحنه آنالیز کامل می‌شود و سپس تیم طراحی پروژه به رفع اشکالات ساختاری، شخصیت‌پردازی، پیرنگ و ... می‌پردازد. کار تیم طراحی پروژه با ارائه یک قصۀ سرگرم‌کننده با قابلیت جذب مخاطب میلیونی به پایان می‌رسد. چنانچه فیلمنامۀ خروجی این تیم و دستورالعملهای تیم طراحی پروژه به تصویر کشیده شود، محصول نهایی شانس بالایی برای قرار گرفتن میان ده فیلم پرفروش سال را خواهد داشت.

 

۴. مشاوره به تهیه‌کنندگان و بازیگران مطرح سینما

از آنجا که تهیه‌کنندگان و بازیگران مطرح سینما به دلیل مشغله فراوان نمی‌توانند همه فیلمنامه‌های پیشنهادی را بخوانند و مورد بررسی دقیق قرار دهند، خدمات مشاوره دپارتمان فیلمنامه در صورت درخواست آن‌ها این وظیفه را انجام می‌دهد. تهیه‌کنندگان با استفاده از این خدمات می‌توانند از میان پیشنهادهای دریافتی، مواردی که برای جذب مخاطب انبوه دارای پتانسیل بالایی دارند را انتخاب و وارد مرحله پیش‌تولید (یا در صورت لزوم، طراحی پروژه) کنند. بازیگران نیز با استفاده از این خدمات می‌توانند از میان انبوه نقش‌های پیشنهادی آن‌هایی را برگزینند که قابلیت درخشش بالایی داشته باشند و به اصطلاح جایزه‌بگیر یا استحکام‌بخش موقعیتشان در مقام یک ستاره باشد.

 

هزینه‌های خدمات دپارتمان طراحی پروژه

برای اطلاع از این هزینه‌ها و نحوۀ ارائۀ این خدمات در روزهای کاری با  جامعه صنفی تهیه‌کنندگان تماس بگیرید.

 

درباره

ارتباط با روابط عمومی دپارتمان طراحی و گسترش پروژه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در تلگرام: filmnevesht1@